Optužena tužiteljka Mitrović zatražila je izuzeće tužioca Šoškića 28. septembra, navodeći okolnosti koje ukazuju na njegovo pristrasno postupanje u njenom slučaju. Sudija Višeg suda, Nenad Vujanović, naložio je da se spisi predmeta dostave glavnom specijalnom tužiocu, a naredno ročište zakazano je za 6. novembar.
Mitrović je obrazlažući svoj zahtjev kazala da je optužni akt koji je podignut protiv nje rezultat zle namjere. Nakon detaljnog obrazloženja Apelacionog suda, koje je ukinulo prvu presudu kojom je osuđena na sedam mjeseci zatvora, očekivala je da će tužilac odustati od njenog krivičnog gonjenja. „Bilo je logično da, nakon glavnog pretresa u prethodnom postupku, a potom i odluke Apelacionog suda, tužilac odustane od optužnog akta,“ navela je Mitrović i dodala da će u roku od tri dana dostaviti pisani podnesak s detaljnim obrazloženjem zahtjeva za izuzeće.
Njen branilac, advokat Zoran Piperović, pojasnio je da se Mitrović pozvala na djelove odluke Apelacionog suda u kojima su problematizovani određeni navodi tužioca Šoškića. Apelacioni sud je 18. aprila ukinuo prvostepenu osuđujuću presudu protiv Mitrović zbog bitnih povreda odredaba krivičnog postupka, koje se ogledaju u protivrječnosti izreke i njenih razloga u vezi s načinom izvršenja krivičnog djela.
Specijalno državno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv Mitrović 19. maja prošle godine, tvrdeći da je protivpravnim iskorišćavanjem položaja pribavila korist osobama poput Nikole Perovića, Suzane Mihailović, Predraga Raičkovića, Zahudina Bulića i Marine Vujošević, odbacivši krivične prijave i odlažući krivično gonjenje za krivično djelo utaja poreza i doprinosa, za koje je zaprijećena kazna od jedne do šest godina zatvora.
Tužilački savjet donio je odluku da se Mitrović privremeno suspenduje 23. juna prošle godine. U završnim riječima pred Višim sudom, Mitrović je ustvrdila da je sve radila zakonito, ali da je, donoseći odluke bez straha i pravednog postupanja, „takla“ u nečije interese i iz odmazde završila na optuženičkoj klupi.